Contest Draw
Edinburgh | 24th June 2018

Grade Novice B / 4B - Start Time 10:00
01 Burntisland and District
02 Tranent and District
03 Peoples Ford Boghall and Bathgate Caledonia
04 City of Edinburgh Schools
05 Stow Borders Pipe Band
06 George Watson's College
07 Camelon & District
08 Davidson's Mains and District Junior
09 Stockbridge
10 Queen Victoria School
11 George Heriot's School
12 Scottish Fire & Rescue Service
13 Scots PGC College

Grade Novice A / 4A - - Start Time 11:45
01 Peoples Ford Boghall and Bathgate Caledonia
02 Davidson's Mains and District
03 Camelon & District
04 Stockbridge
05 George Watson's College

Grade Juvenile - Start Time 12:30
01 Peoples Ford Boghall and Bathgate Caledonia
02 George Watson's College

Grade 3 - Start Time 13:30
01 Stockbridge
02 Portlethen & District
03 Scottish Borders
04 Denny & Dunipace Gleneagles
05 Davidson's Mains and District

Grade 2 - Start Time 14:20
01 Peoples Ford Boghall and Bathgate Caledonia
02 Scottish Fire and Rescue Services
03 Scottish Borders
04 Wallacestone and District
05 George Watson's College
06 Bucksburn and District
07 Portlethen & District
08 City of Discovery
09 Stockbridge

Grade 1 - Start Time 15:55
01 City of Discovery
02 Peoples Ford Boghall and Bathgate Caledonia
03 Bucksburn and District
04 Denny & Dunipace Gleneagles
05 Scottish Fire and Rescue Services
06 The Glasgow Skye Association

Branch Dates

26 January 19Branch Meeting
24 February 19Branch Meeting
31 March 19Branch Meeting
06 April 19Branch Indoor and Solos
28 April 19Branch Meeting
11 May 19Dunbar Contest
23 June 19Edinburgh Contest
04 August 19Bridge of Allan Contest
10 August 19North Berwick Contest
07 September 19Peebles Contest
14 SeptemberInnerleithen Contest
29 September 19Branch Meeting
27 October 19Branch Meeting
24 November 19AGM & Branch Meeting

Contact Us

For all competition entries and registrations please contact branch secretary Ann Hazzard

Address: 15 Campwood View
 Mayfield
 Dalkeith
 EH22 5QQ
Telephone: 07957 285 006
E-mail:

Social Media